On-line objednání na důležité agendy

Dobrá zkušenost a snaha rozšířit více než 10 let fungující systém objednávání klientů stávajícího vyvolávacího systému stála za průběžným rozšiřováním počtu agend, na které se občané Žďáru nad Sázavou můžou objednat on-line. Přes internetové rozhraní se můžou objednat na vyřízení činností týkajících se registru vozidel, řidičských průkazů, profesních průkazů, digitálního tachografu, dovozů vozidel, občanských průkazů, cestovních dokladů, matriky, ověřování podpisů a listin, Czech POINTU – výpisů z informačních systémů veřejné správy (např. rejstřík trestů, veřejný rejstřík, živnostenský rejstřík, bodové hodnocení řidiče, základní registry, datové schránky – zřízení, zneplatnění přístupových údajů a vydání nových a na ohlašovnu trvalého pobytu.

Nová služba zajistí on-line objednání ke všem úředníkům

Novinkou je on-line rezervace času konkrétního úředníka. Všichni úředníci, kteří vykonávají veřejné služby, mají vymezené úřední hodiny, které jsou k dispozici k on-line registraci. Občané si poté z pohodlí domova nebo z jiného libovolného místa vyberou termín setkání a odešlou svou rezervaci. Při sjednání schůzky je pracovníkovi úřadu doručen systémový informační e-mail, který jej na objednávku upozorní. Pracovník následně s ohledem na svůj program schůzku potvrdí nebo odmítne. O tom je následně odeslána zpráva klientovi, který schůzku objednal. Tato služba je aktuálně testována.

Aplikace byla vytvořena jako součást projektu Rozvoje technologického centra Žďár nad Sázavou podpořeného z Integrovaného operačního programu. Před realizací bylo nutné překonat zažitá schémata o nemožnosti plánovat činnosti ve správním řízení a vhodně rozvrhnout možné časy pro objednání klientů s ohledem na  další pracovní povinnosti jednotlivých pracovníků.

Nová služba se postupně zavádí a současně prezentuje pro širší veřejnost. Aktuálně je testována na skupině vedoucích zaměstnanců a tajemníkovi městského úřadu.