Pro občany, kteří se po komunálních volbách stali zastupiteli, připravilo Ministerstvo vnitra nový e-learningový kurz. Ten jim poradí v každodenních situacích spojených s výkonem mandátu a provede je celým funkčním obdobím zastupitele.

Základy  finančního nebo strategického řízení obce, komunikace s občany či ochrana osobních údajů GDPR. Například tato témata si mohou nastudovat ti zastupitelé, kteří se přihlásí do nového e-learningového kurzu Zastupitel v pře(hle)du, který pro ně přichystalo Ministerstvo vnitra. Kurz obsahuje celkem sedm tematických kapitol a pokrývá všechny důležité aspekty postavení zastupitelů a řízení obce. „Rozsah znalostí, které by si měli zastupitelé obcí při výkonu své funkce osvojit, je obrovský. Rozhodli jsme se jim proto co nejvíce pomoci. Při přípravě kurzu jsme brali ohled i na nové zastupitele, aby se ve své roli necítili ztracení,“ vysvětluje náměstek ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy a eGovernmentu David Sláma.

Odborná náplň kurzu, který resort vnitra připravil ve spolupráci s Institutem pro veřejnou správu Praha, bude pravidelně aktualizována tak, aby odpovídala platné legislativě a byla v souladu s oficiálními metodickými výklady. Výkladová část kurzu je doplněna interaktivními kontrolními testy. Do kurzu budou pro zájemce zařazovány také krátké online konzultace s odborníky na předem oznámená témata.

Zastupitele přihlásí do kurzu obecní či městský úřad. Po zařazení ke studiu je kurz otevřený po dobu jednoho roku s možností prodloužení vždy o další rok po celou dobu výkonu mandátu. Termín studia je možné si vybrat dle potřeby, nový běh se otevírá každé pondělí. Cena za jednoho účastníka po dobu jednoho roku je 50 Kč.

Kurz je přístupný v e-learningovém systému institutu, přihlášený zastupitel obdrží odkaz a přístupové údaje na svou e-mailovou adresu. Po celou dobu studia mají účastníci zajištěnou technickou podporu a možnost využívat komunikaci s organizátory kurzu.

Ke stažení: Leták (PDF, 815 kB)

Podrobné informace k obsahu kurzu, přihlašování a organizaci jsou uvedeny na:  https://institutpraha.cz/projekty/zastupitel-v-pre-hle-du/

Převzato z: https://www.mvcr.cz/clanek/zastupitel-v-pre-hle-du-ministerstvo-vnitra-spousti-pruvodce-pro-zvolene-zastupitele.aspx