Skončil jubilejní desátý ročník Národní konference kvality ve veřejné správě, jenž se konal ve dnech 18. a 19. února 2014 v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Konferenci pořádalo Ministerstvo vnitra společně s Královéhradeckým krajem a Radou kvality ČR, s podporou města Hradec Králové.

Plenární zasedání, které proběhlo první den konference, bylo již tradičně zaměřeno na kvalitu ve veřejné správě a řízení v České republice a v Evropě. Druhý den dopoledne probíhaly současně dvě programové linie – workshop s názvem „Jak spolu souvisí efektivita, kvalita a interní audit ve veřejné správě“ a sekce Inovace ve veřejné správě, v rámci níž byli představeni vítězové cen Ministerstva vnitra. Odpolední program byl pak zaměřen na téma Kompetence pro řízení ve veřejné správě.

[box]Podrobný program 10. konference je dostupný zde (pdf)[/box]

[box]Prezentační materiály přednášejících naleznete zde[/box]

Součástí papírového programu konference byl také hodnotící dotazník pro účastníky, pomocí nějž mohli vyjádřit své komentáře a názory k průběhu obou konferenčních dnů. Jeho online verzi naleznete zde. Budeme rádi, pokud se skrze něj podělíte o své poznatky a dojmy, které budou dobrým vodítkem k pořádání a organizaci příštích konferencí.

Nedílnou součástí národních konferencí kvality je předávání Cen Ministerstva vnitra za kvalitu a inovaci ve veřejné správě, které probíhá v rámci slavnostního večera prvního dne konference. Cílem soutěže je podpořit ty úřady, které si význam kvality ve své práci nejen uvědomují, ale především hledají a hlavně nacházejí cesty k jejímu dosažení. V letošním jubilejním ročníku bylo oceněno na tři desítky organizací – 11 projektů získalo Cenu za inovaci ve veřejné správě, tzv. bronzovým stupněm za kvalitu ve veřejné správě bylo oceněno 16 organizací, držitelem stříbrného stupně se pak stalo 12 soutěžících.

[box]Seznam oceněných[/box]

[box]Fotogalerie[/box]