Město Česká Kamenice se nachází v okrese Děčín v Ústeckém kraji. www.ceska-kamenice.cz

On-line rezervační systém zefektivňuje provoz sportovišť

V České Kamenici efektivně využívají svá sportoviště, dopomáhá jim k tomu on-line rezervační systém. Občané v systému vidí všechny termíny provozu městské sportovní haly, badmintonových kurtů, venkovních hřišť na nohejbal a volejbal a víceúčelového sportovního areálu. Rovněž je z přehledů na první pohled patrné, které termíny jsou již obsazené a které si lze stále zarezervovat.

Rezervace je velmi snadná. Stačí si vybrat den a čas, přičemž rezervace fungují po půl hodinách, následně zadat kontaktní údaje a rezervaci odeslat. Vše je pohodlně vyřízeno během několika mála minut. Během provádění rezervace je uživatel seznámen také s celkovou cenou pronájmu.

O realizaci se postaral externí dodavatel

Během zavádění tohoto on-line nástroje se město nesetkalo s žádnými obtížemi. Prvním krokem bylo provedení průzkumu trhu u jiných měst, která podobné systémy užívají již delší dobu. Následně byl hledán dodavatel rezervačního systému. Ve finální fázi muselo dojít k propagační kampani informující o zavedení a výhodách systému. V současné době je systém v plném provozu a je pouze průběžně udržován.

Občané jsou se službou spokojení a využívají ji po celý rok. V rezervačním systému vidí moderní a především pohodlný způsob rezervací sportovišť, který rovněž zefektivňuje jejich provoz, jelikož se již nestává, že by občané přicházeli v době, kdy jsou sportoviště využívaná jinými osobami.

 

Použitá fotografie: Autor: Jitka Erbenová (cheva) – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0