Město Studénka se nachází v okrese Nový Jičín v Moravskoslezském kraji. www.mesto-studenka.cz

Čím více komunikačních kanálů, tím lépe
Ve městě Studénce přemýšleli, jak se ještě více přiblížit občanům v oblasti komunikace úřadu a vedení města. Na webových stránkách města proto připravili rubriku s názvem Starosta odpovídá, ve které jsou občanům veřejně zodpovídány jejich dotazy.

Služba funguje tak, že občané napíší e-mail na adresu zřízenou městem pro tyto účely. Město poté zprávu za pomoci věcně odpovědných pracovníků zpracuje a správce webových stránek následně vyvěsí jak dotaz, tak odpověď na příslušné části webových stránek města. Služba zvyšuje transparentnost radnice, rozšiřuje počet komunikačních kanálů města a v neposlední řadě láká občany na webové stránky města.

Občané se zde většinou ptají na stav či výsledek realizace různých oprav a výstaveb. Dotazy směřují také na plán budoucího rozvoje města nebo investičních akcí. Dále se objevují otázky spojené s údržbou veřejných ploch nebo vlastnictvím nemovitostí.

Město rubriku zavedlo již v roce 2014, ale plně ji rozvinulo až v letech 2016 a 2017, kdy je na dotazy odpovídáno zpravidla několikrát týdně. Díky aktivitě v této rubrice ji občané začali více používat a dnes už si na ni zcela zvykli. Letos město zřídilo také profil na sociální síti Facebook, od čehož si rovněž slibuje posílení komunikace s občany.

Se zavedením nejsou spojeny žádné náklady
Vedení Studénky se při realizaci služby nesetkalo s žádnou překážkou. Stačilo založit speciální
e-mailovou adresu, přidat novou rubriku na webové stránky a následně aktivně připravovat a zveřejňovat odpovědi na došlé dotazy.

 

Použitá fotografie: Autor: Kankovaa – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0