Opravdu přehlednou interaktivní mapou se nyní mohou pyšnit Říčany u Prahy. Město je dlouhodobě zatížené silnou dopravou, čímž se může jevit pouze jako obec tranzitního významu. Dopravní situace tak nutí zástupce města, aby hledali každý dostupný způsob, jak těžit z potenciálu lokality.

Samotná poloha Říčan a pestrá povaha místa je předurčuje k bližšímu prozkoumání. Díky interaktivní mapě lze na základě členění do kategorií snadno zjistit, že město má kompletní občanskou vybavenost i značný turistický potenciál. Chcete si zapůjčit bicykl? Chcete na něm objevit cyklostezku? Vše je rychle k zjištění na poznejricany.cz. V kompaktním a přehledném balení, s možností například plánování trasy, vynikne i skutečnost, že Říčany nezaostávají ani z hlediska kulturního vyžití. Na mapě lze rovněž rychle najít dopravní spoje, bankomaty, čerpací stanice, polohu a typ parkovacích míst, lékárny nebo rozmístění online kamer.     

S dalším rozvojem mapy se počítá, ať již z hlediska POI (body zájmu), panoramatických fotografií nebo rozšíření o další kategorie a tudíž i místa na mapě. Mimo obyvatel města a turistů se pozitivní zpětná vazba nese i z řad tamějších ukrajinských uprchlíků, kterým výrazně pomohla poznat a docenit jejich dočasný domov.

Příklad je součástí publikace příkladů dobré praxe Přívětivý úřad obcí III. typu 2022

Více o soutěži zde: http://kvalitavs.cz/nejprivetivejsi-urad-v-cr-ma-opet-kolin/

Foto: Archiv města.