Město Bechyně se nachází v okrese Tábor v Jihočeském kraji. www.mestobechyne.cz

Moderní systém životních situací

Na přehledných webových stránkách města Bechyně se každý zájemce může dozvědět kompletní informace k vyřizování svých úředních záležitostí na místním městském úřadu. Odpovědi nalezne v moderně zpracovaném systému životních situací Potřebuji vyřídit.

Systém je členěn dle základních témat – bydlení a trvalý pobyt, manželství a rodina, místní komunikace, místní poplatky, osobní doklady a údaje, sociální péče a podpora, stavba, životní prostředí a ostatní. Občané se zde dozvědí podmínky a postup řešení situace, jaké jsou možné způsoby řešení, kde, s kým a kdy situaci řešit, jaké doklady a formuláře je nutné vzít si s sebou a v neposlední řadě, jaká je výše případného správního poplatku. 

Moderní zpracování systému životních situací je doplněno o kontakty na pracovníky úřadu, kteří danou agendu řeší (v rozsahu jméno a příjmení, pracovní zařazení, telefonní číslo,
e-mailová adresa, číslo kanceláře, podlaží a budova). Občané si také můžou přímo ze stránky věnované dané agendě stáhnout odpovídající formulář. Systém je dále doplněn o vyhledávač klíčových slov, díky kterému si občané můžou rychle vyhledat konkrétní odpovědi a návody. Důležité také je, že stránky jsou doplněné o informaci, kdy došlo k poslední aktualizaci, díky čemuž návštěvníci vědí, jestli zdejší informace nejsou zastaralé.

Vytvoření systému životních situací může být náročné, ale úsilí se vyplatí

Vytvoření současné verze systému životních situací města Bechyně bylo spojeno s přechodem na nové, modernější, webové stránky. Jako problematická se ukázala nekompatibilita některých původních částí s novým rozhraním, a proto bylo třeba přibližně polovinu dat znovu pořídit a nově strukturovat. K realizaci došlo ve spolupráci s dodavatelem redakčního systému webových stránek. Dle vedení města je systém životních situací hojně navštěvovaný a občané s ním jsou spokojení.

 

Použitá fotografie: Autor: palickap – Vlastní dílo, CC BY 3.0