Město Bojkovice se nachází v okrese Uherské Hradiště ve Zlínském kraji. www.bojkovice.cz

Interaktivní mapový portál nabízí desítky vrstev

Město Bojkovice se pyšní ukázkovým interaktivním mapovým portálem. Návštěvníci webových stránek si zde můžou prohlédnout mapu města a okolí, historické mapy území, územní plán města a další základní vrstvy. K tomu portál nabízí přidání vrstev, jakými jsou školská zařízení, sportoviště, turistické trasy, cyklotrasy, kulturní zařízení, ubytování, restaurace, parkoviště, veřejná prostranství, inženýrské sítě, volební okrsky a místnosti nebo evidence reklam a plakátovacích ploch. Celkem je k dispozici třicet vrstev.

Mapový portál je rovněž doplněn o aplikaci hlášení závad, prostřednictvím které občané ohlašují závady na majetku města, a také o virtuální prohlídky. Virtuálně si lze prohlédnout náměstí, okolí zámku, zámecké nádvoří nebo panorama města zachycené z blízkého vrchu.

Projekt vznikl na podporu přeshraniční spolupráce, oblíbili si ho ale i místní

Projekt byl podpořen Operačným programem cezhraničnej spolupráce SR/ČR. Hlavním cílem bylo podpořit rozvoj přeshraniční spolupráce mezi městem Bojkovice a partnerskou obcí Trenčianska Turná, která je příhraniční obcí na slovenské straně hranice. Sekundárním cílem bylo zprostředkovat občanům Bojkovic mapy města. Realizaci je možné rozdělit do dvou částí, a to softwarového a hardwarového vybavení projektu.

Mapový portál je oblíbený nejen u místních obyvatel, ale také u turistů. Za dva roky provozu město eviduje okolo 215 tisíc přístupů. Nynější snahou města je udržet zveřejněná data neustále aktuálními. Do budoucna ovšem není vyloučeno přidávání dalších vrstev.

 

Použitá fotografie: Autor: Palickap – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0