Elektronický informační panel místo papírové úřední desky

Představitelé města Jindřichův Hradec zpřístupnili svým občanům důležité a zajímavé informace z webových stránek města, a to bez nutnosti připojení k internetu. Před budovu městského úřadu pořídili digitální informační panel, který je opatřený dvěma LCD displeji s úhlopříčkou 109 cm a Full HD rozlišením.

Jeden displej je dotykový. Jeho účelem je nabídnout občanům podstatné informace o dění ve městě. Obsahuje úřední desku, mapu města, památky ve městě, jízdní řády, virtuální prohlídku města, přehled parkovišť nebo kalendář akcí. Obsah je navíc dostupný ve třech jazykových verzích: v češtině, němčině a angličtině. Samozřejmostí jsou možnosti úpravy velikosti písma, zobrazení data a času nebo předpovědi počasí. Druhý displej slouží jako digitální prostor pro elektronické plakáty s nabídkou kulturních a společenských aktivit ve městě.

Před nákupem zhodnoťte své potřeby

Před nákupem bylo nutné zvolit vhodný typ dle potřeb města. Informační kiosek musí splňovat odolnost pro venkovní podmínky včetně možného vandalství. Dále město řešilo vhodné umístění, přičemž klíčovým kritériem byla blízkost budovy městského úřadu. Softwarově bylo potřeba vyřešit stabilitu, zabezpečení a vzdálenou správu systému.

Město Jindřichův Hradec je v současné době s funkčností informačního panelu spokojeno a jeho další rozvoj neplánuje. Respektive rozvoj by souvisel s vývojem webových stránek města.